Nietrzymanie
moczu?
Nietrzymanie moczu uważane jest za jedną z najczęstszych przewlekłych chorób kobiecych i męskich.
Poznaj naszą klinikę

CONTI CLINIC – konsultacja położnej prowadzącej nadzór nad pessaroterapią

pessarNowoczesna pessaroterapia, która stosowana jest w CONTI CLINIC zdobywa obecnie na całym świecie coraz większą popularność. Zastosowanie tych prostych przyrządów należy rozważyć, jako jedną z pierwszych metod postępowania zachowawczego w każdej grupie wiekowej. Aktualnie wykonane są one z elastycznego i przyjaznego dla tkanek silikonu, dzięki czemu mogą być one łatwo ściskane i bezboleśnie zakładane samodzielnie przez pacjentkę.

 

Pessar jest niewielkim przyrządem, który umieszczany jest na stałe w pochwie w celu podtrzymania wypadających ścian narządu lub utrzymania moczu. Warto podkreślić, że powodzenie terapii z użyciem pessara, zależy od ich właściwego dopasowania do ścianek pochwy i zgodnego z zleceniem stosowania przez pacjentki. W CONTI CLINIC stosujemy tylko bezpieczne pessary, które nie powodują reakcji alergicznych i wykazano ich bezpieczeństwo w zakresie powodowania odczynów zapalnych i odleżyn.


Współpracujemy z przedstawicielami firm niemieckich:  dr Arabin i Herbich oraz amerykańskiej firmy Cooper Surgicall Inc.

 

pessaroterapiaMnogość form i różnorodność proponowanych przez nas przyrządów pozwala na indywidualne i precyzyjne dopasowanie pessaru. U Pań, u których skutecznie dopasowano przyrząd odnotowuje się  wysoki poziom zadowolenia.

Skontaktuj się z nami

dr n. med. Mariola Sosnowska
specjalista ginekolog

tel: 602 645 250

dr n. med. Piotr Kowalik
specjalista urolog

tel: 604 434 573

 

Współpracują z nami: położna i rehabilitant

 

locLokalizacja

Klinika Grunwaldzka

Grunwaldzka 324, Ząbkowicka 4/6

62-200 Poznań

3 etapy
postępowania specjalistycznego

diagnostyka

Diagnostyka

Więcej

postępowanie zachowawcze

Postępowanie zachowawcze

Farmakoterapia | Pessaroterapia | Rehabilitacja

Więcej

postępowanie zabiegowe

Postępowanie zabiegowe

Więcej

Grupy ryzyka

grupy ryzyka

Problem nietrzymania moczu obejmuje wiele grup społecznych i wiekowych, dotyczy zarówno kobiet jaki i mężczyzn. Nieco częściej z tym problemem borykają się kobiety.


Co najczęściej powoduje osłabienie mięśni dna miednicy i przyczynia się do problemu wysiłkowego nietrzymania moczu?

Grupy ryzyka

Najczęstsze problemy

Nietrzymanie z pracia (naglące) - Wyciek moczu jest wynikiem spontanicznych, niezależnych od woli skurczów wypieracza pęcherza moczowego.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) - Wyciek moczu pojawia się w chwili wzrostu cisnienia śródbrzusznego , przy wykonywaniu takich czynnosci, jak: kaszel, dźwiganie, gwałtowne ruchy, ćwiczenia fizyczne.

 

Mieszane nietrzymanie moczu - łączy w sobie objawy obydwu w/w rodzajów NTM.

 

Inne rodzaje nietrzymania moczu - to np. nietrzymanie z przepełnienia pęcherza moczowego lub nietrzymanie moczu spowodowane przetoką pęcherzowo - pochwową.

Rozpoznanie rodzaju NTM

Do wstępnego rozpoznania NTM nie jest wymagane jego obiektywne potwierdzenie. Jest ono konieczne na dalszym etapie, przy planowaniu leczenia zabiegowego.

 

Początkową diagnozę można postawić wyłącznie na podstawie zgłaszanych przez chora objawów.

 

Test diagnostyczny 3IQ jest prostym, szybkim i nieinwazyjnym testem o zadowalającej dokładności pozwalającym na sklasyfikowanie naglącego i wysiłkowego nietrzymania moczu i może być zastosowany w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.

Test diagnostyczny
O klinice | Kadra | Badania | Kontakt

Wszelkie Prawa Zastrzeżone | 2014 | Conti Clinic

Agencja Reklamowa adStone