Nietrzymanie
moczu?
Nietrzymanie moczu uważane jest za jedną z najczęstszych przewlekłych chorób kobiecych i męskich.
Poznaj naszą klinikę

CONTI CLINIC – badanie urologiczne

Naszym Pacjentkom proponujemy dodatkowe badanie urologiczne, które jest uzupełnieniem badania ginekologicznego obejmującym ocenę pęcherza i cewki moczowej. To zestawienia pozwala na pełne spojrzenie na patologię miednicy, w kontekście nietrzymania moczu, dzięki czemu możliwa jest szybsza diagnoza i propozycja odpowiedniego leczenia.


W przypadku mężczyzn badanie urologiczne jest podstawowym elementem oceny stanu dolnych dróg moczowych tj. pęcherza moczowego, cewki meczowej i prostaty, a więc w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, należy ono do podstawowych badań medycznych.


Badanie urologiczne przeprowadzone zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, dokładnie ocenia stan górnych dróg moczowych tj. nerek i moczowodów, co daje możliwość spojrzenia na pełen obraz odcinka odpowiedzialnego za produkcję i wydalanie moczu.


W trakcie wizyty zawsze wykonywane jest badanie USG układu moczowo-płciowego z równoczesną oceną zalegania moczu po mikcji. Mężczyźni powinni być przygotowani na badanie per rectum -badanie palcem przez odbytnicę, w czasie, którego ocenia się stan prostaty, zwracając jednocześnie uwagę na stan napięcia mięśni oraz ewentualne zaburzenia czucia.

Skontaktuj się z nami

dr n. med. Mariola Sosnowska
specjalista ginekolog

tel: 602 645 250

dr n. med. Piotr Kowalik
specjalista urolog

tel: 604 434 573

 

Współpracują z nami: położna i rehabilitant

 

locLokalizacja

Klinika Grunwaldzka

Grunwaldzka 324, Ząbkowicka 4/6

62-200 Poznań

3 etapy
postępowania specjalistycznego

diagnostyka

Diagnostyka

Więcej

postępowanie zachowawcze

Postępowanie zachowawcze

Farmakoterapia | Pessaroterapia | Rehabilitacja

Więcej

postępowanie zabiegowe

Postępowanie zabiegowe

Więcej

Grupy ryzyka

grupy ryzyka

Problem nietrzymania moczu obejmuje wiele grup społecznych i wiekowych, dotyczy zarówno kobiet jaki i mężczyzn. Nieco częściej z tym problemem borykają się kobiety.


Co najczęściej powoduje osłabienie mięśni dna miednicy i przyczynia się do problemu wysiłkowego nietrzymania moczu?

Grupy ryzyka

Najczęstsze problemy

Nietrzymanie z pracia (naglące) - Wyciek moczu jest wynikiem spontanicznych, niezależnych od woli skurczów wypieracza pęcherza moczowego.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) - Wyciek moczu pojawia się w chwili wzrostu cisnienia śródbrzusznego , przy wykonywaniu takich czynnosci, jak: kaszel, dźwiganie, gwałtowne ruchy, ćwiczenia fizyczne.

 

Mieszane nietrzymanie moczu - łączy w sobie objawy obydwu w/w rodzajów NTM.

 

Inne rodzaje nietrzymania moczu - to np. nietrzymanie z przepełnienia pęcherza moczowego lub nietrzymanie moczu spowodowane przetoką pęcherzowo - pochwową.

Rozpoznanie rodzaju NTM

Do wstępnego rozpoznania NTM nie jest wymagane jego obiektywne potwierdzenie. Jest ono konieczne na dalszym etapie, przy planowaniu leczenia zabiegowego.

 

Początkową diagnozę można postawić wyłącznie na podstawie zgłaszanych przez chora objawów.

 

Test diagnostyczny 3IQ jest prostym, szybkim i nieinwazyjnym testem o zadowalającej dokładności pozwalającym na sklasyfikowanie naglącego i wysiłkowego nietrzymania moczu i może być zastosowany w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.

Test diagnostyczny
O klinice | Kadra | Badania | Kontakt

Wszelkie Prawa Zastrzeżone | 2014 | Conti Clinic

Agencja Reklamowa adStone